спецпроєкт BEAUTY HUB
Self-love:
celebrate yourself
Перш ніж по-справжньому любити когось, ми маємо навчитися по-справжньому любити себе. Один із способів прояву цієї самої self-love – вміти і дозволяти собі отримувати (дарувати собі) маленькі радощі й задоволення щодня. Просто так. Просто тому, що ви цього варті.


Редакція Beauty HUB Magazine пропонує почати цю весну з прояву істинної турботи і любові до себе. Ми підготували ідеї подарунків на 8 Березня, які зачіпають різні аспекти життя – здоров'я, красу, дозвілля, саморозвиток й інші жіночі приємності. З ними ви легко зможете влаштовувати собі свято і балувати себе день у день. Відчуйте, що ви кохані та про вас піклуються. Хтось, хто дуже уважний і дуже любить вас. Ви самі.

8 березня:
історія свята
Свято 8 Березня залишилося сучасній Україні від УРСР, коли на початку ХХ століття жінки боролися за рівні права і свободи за прикладом США і європейських країн. Здавалося, що офіційна версія і скандальні легенди про його виникнення старі як світ і всім відомі. Ми вирішили пригадати ключові факти в історії, які так чи інакше стосуються створення головного свята весни.

Отже, за офіційною версією традиція святкувати 8 березня пов'язана з «маршем порожніх каструль», який провели цього дня 1857 року текстильниці Нью-Йорка. Понад 1500 жінок вийшли на вулиці з гаслами і протестами проти поганих умов праці й низьких зарплат. Під час страйку вони стукали в ці самі каструлі, вимагаючи скорочення робочого дня з 16 до 10 годин, рівну з чоловіками заробітну плату і можливість брати участь у виборах.

У 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені, де знаменита німецька політична діячка Клара Цеткін виступала за рівні права жінок разом з іншою відомою активісткою Розою Люксембург, за пропозицією Цеткін було вирішено заснувати святковий день, який просуває різні жіночі ідеї. Так з'явився Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за свої права, а дата 8 березня була присвячена до річниці того самого маршу текстильниць 1857-го. Правда, тоді цей день не був таким мирним, як зараз: він супроводжувався мітингами і демонстраціями.

На території соціалістичної української держави свято отримало офіційний статус лише 1921 року. Тривалий час 8 березня було звичайним робочим днем, і тільки навесні 1965 року, напередодні 20-річчя перемоги у Великій вітчизняній війні, його було оголошено в УРСР як офіційний вихідний.

У світі Міжнародний жіночий день стали святкувати лише з 1975 року за рішенням ООН, й ідейність дати повністю згасла. Сьогодні 8 березня святкується просто як свято всіх жінок, а не як символ боротьби проти дискримінації однієї статі.

Зіркова думка
Відомі українські зірки, блогери і selfmade woman розповіли про те, що для них означає свято 8 Березня, з чим асоціюється, чому радіють цього дня, як звикли його святкувати, а також яким вони бачать образ сучасної жінки сьогодні. Героїні нашої святкової добірки – дуже різні, але яскраві дівчата.

Назад
Чим себе порадувати: ідеї подарунків

Як і де відсвяткувати
Онлайн-тест
Що пили великі жінки?